Tehlikeli Atık Konteyner

İnsan sağlığı ve doğa için oldukça tehlikeli kimyasal atıkları ortadan kaldırmak için ihtiyacınız olan konteyner üretim modelimiz tehlikeli atık konteynerlerdir.Sipariş ve Detaylar İçin İletişime Geçiniz:

Telefon: 0850 318 43 53
Eposta: info@yuvamkonteyner.com.tr


Tehlikeli atık konteynerinde ve diğer konteyner tiplerinde olması gereken özellikler tüm ürün ve sektörlerde olduğu gibi belli başlı standartlara bağlıdır, bu standartlar ürün, çevre ve kullanım alanı gibi diğer faktörlere göre değişiklik sağlamaktadır.

Bu faktörlere göz atmak gerekirse tehlikeli atık konteyneri seçiminde diğerlerine göre çok daha fazla dikkatli olunması gerektiği kesindir. Bu faktörler ışıklar, soğutma, ısıtma, sensörler, yangın söndürme sistemi vs. gibi faktörler başta gelmektedir.

Yuvam Tehlikeli Atık Konteyner Üstün Özellikleri

Kimyasal ve Tehlikeli Atık Depolama ve Tıbbi Atık Depolama binanızı özelleştirmek, tehlikeli maddelerin uygun depolanmasını sağlamak için kullanılan parça ve aksesuarlar önemlidir. Patlayıcı ve yanıcı olmayan tesislerde dahi, personel ve tesislerin korunmasında kullanılacak aksesuarlar, garantili patlayıcı ve yangına dayanma özelliği olan aksesuarlardan seçilerek montajları yapılır.

AKSESUARLAR

Atık Depolama da şu anda kullanılan güvenlik aksesuarlarının tam bir çizgi sırasıyla oluşturulmuştur. Bu ürünler seçilirken tehlikeli madde depolama uygunluğunu garantisi olan aksesuarlardan seçilmelidir. Yanmaya ve darbelere karşı dirençli ürünler seçimde ön plana çıkmaktadır.

IŞIKLAR ve ELEKTRİK ALT YAPISI


Aydınlatma bir tehlikeli madde depolama binasının güvenliğini sağlamak için önemli bir gerekliliktir. Aydınlatma çok önemli olduğundan, biz ürettiğimiz her tehlikeli atık konteyneri için seçenekleri, geniş bir yelpazede sunuyoruz. Ex-Proof ve NonEx-Proof sınıflandırmalar iç ve dış aydınlatmanın yanı sıra Acil Back-Up Aydınlatma için de kullanılabilir.

Elektrik ihtiyaçlarını yönetmenize yardımcı olmak için size çeşitli seçenekler sunuyoruz. Elektrikle ilgili ihtiyaç duyacağınız bağlantı kutuları, anahtar, priz, trafolar, sesli ve görsel sistemlerde gerek duyacağınız tüm ihtiyaçları karşılıyor, ve çözümler sunuyoruz.

Yanmaz özelliğe sahip tehlikeli atık konteynerlerinde CE ve ISO sertifikalı yerli üretim malzemeler kullanmaktayız. Elektrik ve aydınlatma ekipmanların montajı sadece konusunda yetki belgeli personeller tarafından yapılmaktadır.

SOĞUTMA SİSTEMİ

Tehlikeli maddelerin depolanmasında konteyner içerisinde belirli bir sıcaklık düzenlenmesini gerektirmektedir. Biz soğutmayı güvenlik nedeniyle sunmanın yanı sıra, malzemelerin kalitesinin korunmasının gerekli olduğu durumlar içinde planlamaktayız. Soğutma aralıkları ve soğutma ünitesi işin özelliklerine göre seçilir. Sadece konusunda yetkili personellerce montajı yapılır.

ISITMA SİSTEMİ

Patlayıcı malzemelerin güvenli bir şekilde saklanması ve ürün kalitesinin korunmasını sağlamak için belirli bir sıcaklıkta korumak gerektirir. Sistem duvara veya tavana monte edilebilir. Duvara veya tavana monte yerden tasarruf sağlar. Sağlıklı bir ısıtma sistemi cihazınızın ömrünü uzatır.

KAPILAR

Kimyasal Depolama da müşterilere, tehlikeli maddelere uygun, erişim sağlamayı kolaylaştıran çeşitli kapı seçenekleri sunulabilir. Salıncak kapı ve kod gereksinimlerini karşılamak ve herhangi bir standart yapı modeline uygulanabilir roll-up kepenkli sistem kapıları sunuyoruz. Bu kapılar ihtiyaca göre çeşitli aksesuarlarla donatılabilirler.

SENSÖRLER ve DÖKÜLME ALGILAMA

İsteğe göre taşkın havuzlarına dökülen malzemeyi algılaması için çeşitli sensörler konulabilir. Bu sayede acil müdahale edilmesi gerekli durumlarda sistem gerekli birimleri haberdar eder.

Sistemim gereksinimlerine göre gaz sensörleri veya duman dedektörleri şeklinde uygulamalar yapılabilir. Hava kalitesindeki değişiklikleri personelinize uyararak güvenliği teşvik eder. Bu sensörler sesli ve görsel alarmların yanı sıra, ilgili yerel birimlerin uyarılmasında da kullanılır.

RAFLAR

Raflar malzemeyi güvenli bir şekilde depolamak, tüm paletleri, destek ve tüm paletler, varilleri ve diğer kapları düzenlemek için sunulmaktadır. Paletler depolama alanını daha verimli kullanmanıza destek sağlar. Depolanacak malzemenin kolayca ayrıştırılmasında ve sınıflandırılmasında çok faydası vardır.

MEKANİK HAVALANDIRMA

Sistemin sürekli havalandırılması ve zararlı gazların oluşmasının engellenmesinin gerektiği durumlarda havalandırma sistemlerinin kullanılması elzem olur. Bizler bu durumlarda gerekli tedbirlerin alınması için her türlü desteği sunabilir, ihtiyaca yönelik havalandırma sistemleri sağlayabiliriz.

YANGIN SÖNDÜRME

Yarı mamul, mamul, veya atık depolamaların da oluşabilecek yangınlara çok çabuk müdahale edebilmek için otomatik veya manuel yangın söndürme sistemlerini depolama birimlerine monte edebiliriz. Bu sistemler birden fazla çeşitte olabilir. Su yağmurlama sistemleri, kuru kimyasal sistemleri, köpük, CO2 argon gazlı sistemleri kullanılabilir. Dışarıdan müdahale için bir uzman ekibin ihtiyaç duyacağı sistemler oluşturulabilir. Bu sistemler sesli ve görsel alarmlar ve yangın söndürücü aksesuarları ile de desteklenebilir.

EGZOZ FANLARI

Egzoz fanları yangına veya kimyasal depolama binasının içinde bir patlamaya yol açabilir dumanlar, buharlar ve tozların önlenmesinde kritik öneme sahiptir. Egzoz fanları da tam koruma için bir UL Listesinde yangın damperi içerir. Egzoz fanları oluşabilecek çok daha büyük zararlardan korunmak için koruma sağlar.

ZEMİN DÖŞEME

Müşterilerimizin ihtiyaçları birbirlerinde farklılıklar arz eder. Bu yüzden biz döşeme seçeneklerini geniş bir yelpazede sunuyoruz. Döşeme zeminleri için fiberglas ızgara zemin, T-Bar döşeme, galvanizli çelik ızgara, pleymut döşeme, betopan ve betopan üstüne epoksi döşeme uygulamaları yapılır. Tabanda taşkın havuzu gerekmiyorsa, Taban kaplaması üzerine elektrostatik özellikleri olan yüzey kaplamaların yapılması elektrik yüklerinden kaynaklı tehlikeleri en aza indirecektir. Fakat döşeme bunlarla sınırlı değildir. Sizin işinize en uygun zemin döşemesini sizlerin isteği doğrultusunda kulanabiliriz.

KİŞİSEL GÜVENLİK

Kişisel güvenlik bizim için çok önemlidir. İşte bu yüzden kişisel güvenlik ürünlerinde büyük bir çeşitlilik sunulmaktadır. Bizim kişisel güvenlik ürünleri,göz yıkama ve duş istasyonları, acil durum ışıkları, çıkış işaretleri, akış sensörleri, uyarıcı levhalar, koruyucu elbise ve eldiven, maskeler vb.içerir.Ancak istasyonları ve korucu malmeler bunlarla sınırlı değildir.

BÖLME DUVAR

Tesislerde birbirlerinde ayrı tutulması gerek malzemelerde ayırıcı panel, Sanayi tüplerini depolanmasında özel alan tahsisinde kimyasal envanter organizasyonunda ve uyumsuz materyalleri ayrı tutmak için, bir bölme duvar gereklidir.

GİRİŞİ, ÇIKIŞ RAMPALAR

Rampalar depolama alanında, malzeme yüklerken veya boşaltırken kolaylık sağlamak için tüm depolama binalarında mevcuttur. Rampalar emniyet rayları ya da yükseltilmiş kenarları takılabilir ve kaymaz yüzeyler eklenebilir. Rampaları büyük konteynerlerin yüklenmesine dekolaylık sağlar. Rampa ölçüler depolama alanlarımıza uyumlu şekilde yapılmaktadır.

Sipariş ve Detaylar İçin İletişime Geçiniz:

YUVAM KONTEYNER LTD. ŞTİ.

Telefon: 0850 318 43 53
Eposta: info@yuvamkonteyner.com.tr