Kimyasal Atık Konteyner

Kimyasal ürünlerin depolandığı atık konteynerleri için isteğe bağlı üretim imkanıdır. Kimyasal maddeler için sertifikalı, uluslararası belgeli kimyasal atık konteyner imalatı yapmaktayız.Sipariş ve Detaylar İçin İletişime Geçiniz:

Telefon: 0850 318 43 53
Eposta: info@yuvamkonteyner.com.tr


Her gün ilerleyen teknolojiyle beraber doğaya bıraktığımız kimyasal tehlikeli veya tehlikesiz atıklar giderek artmıştır. Doğanın dengesini bozan kimyasal atıklar yakın zamana kadar doğaya bırakılmaktaydı.Bu atık maddelerin geri dönüşümü veya doğada kaybolması ise yüzyıllar aldığının bilincinde olarak çıkan yasalarımıza göre kimyasal atık maddeler özelliklerine göre en uygun koşullarda depolarda (kimyasal atık konteyner) saklanıp geri dönüşüm fabrikalarına yollanmaktadır. Saklanan bu tehlikeli atık konteynerlerin de atık ve kimyasal maddeler risk oluşturma durumunu neredeyse sıfıra indirir. Güvenli ve kaliteli depolama için dikkat edeceğimiz hususlar çok önemlidir. Kimyasal atık konteyner üreticisi olarak Alman standartlarına uygun kimyasal atık konteyner üretmekteyiz.

Kimyasal Atık Konteyneri

Kimyasal Atık Konteyner özellikleri içerisinde en önemlisi her kimyasal maddeye çözüm getirmekle beraber insan sağlığını riske atmaması gerektiğidir. Bu durum Yuvam Atık Konteynerin gerekli izin ve resmi kuruluşlarca belirlenen standartlarda üretim yapmalarını getirmektedir. Bu yönetmelikler karşılığında özel çabalar ile üretilen çeşitli tesislerin en çok kullanılan ve en hızlı üretimi olan atık konteynerler olma özelliğine de sahiptirler.

Kimyasal atığı kullanan depolar, tesisler, fabrikalar, atölyeler, imalathaneler, boyahaneler, hangarlar, hastaneler vb .yanıcı patlayıcı zehirleyici tehlikeli maddelerin özel olarak depolama yönetmenliğine uygun olması gerekmektedir. Son çıkan iş güvenliği kanununda bu maddeler açık olarak sıralanmıştır.

Yuvam Konteyner geniş bir yelpazede dış ve iç mekanda taşınabilen kimyasal atık saklama depoları üretmektedir. Tüm kimyasal saklama konteynerleri, depolama verimliliğini artırmak ve tehlikeli malların risklerini azaltmak için tasarlanmıştır. Her bir kimyasal depolama konteyneri, depolanan belirli tehlikeli madde sınıfının tasarım özelliklerini belirten belirli Avrupa Standartlarına uymak üzere tasarlanmış ve üretilmiştir. Tehlikeli madde depoları değişen kapasitelere sahiptir, en küçüğü 80 LT ve en büyüğü 15.200 LT'dir, bu ebat istekleriniz doğrultusunda değişik kapasitelerde üretmekteyiz.

Yuvam Konteyner, her tehlikeli madde sınıfı için kimyasal atık konteyneri çözümleri üretmektedir. Bu, depolanacak kaplar, patlayıcı maddeler, yanıcı gaz, yanıcı sıvılar, oksitleyici maddeler, organik peroksitler, zehirli maddeler, radyoaktif maddeler, aşındırıcı maddeler ve çeşitli tehlikeli maddeler içerir. Tüm kimyasal atık konteynerleri, depolanan tehlikeli madde sınıfı için ilgili Avrupa Standartlarına uygundur. Bu Avrupa Standartları şunları içerir:

Sınıf 1 Patlayıcı Maddeler: AS 2187.1 - 1998 - Patlayıcı Maddeler, Depolama, Taşıma ve Kullanım
Sınıf 2 Gazlar: AS 4332-2004 - Gazların tüplerde depolanması ve taşınması
Sınıf 3 Yanıcı Sıvılar: AS1940-2017 - Yanıcı sıvıların depolanması ve taşınması
Sınıf 4 Yanıcı Katılar: AS / NZS 5026-2012 - Sınıf 4 tehlikeli malların depolanması ve taşınması
Sınıf 5.1 Oksitleyici Maddeler: AS 4326-2008 - Oksitleyici maddelerin depolanması ve taşınması
Sınıf 5.2 Organik Peroksit: AS 2714 - 2008 - Organik peroksitlerin depolanması ve taşınması
Sınıf 6 Zehirli Maddeler: AS / NZS 4452 - 1997 - Toksik maddelerin depolanması ve taşınması
Sınıf 7 Radyoaktif Maddeler: ANSI N14-7-2013 - A tipi radyoaktif madde ambalajlama için rehber
Sınıf 8 Aşındırıcı Maddeler: AS 3780-2008 - Aşındırıcı maddelerin depolanması ve taşınması
Sınıf 9 Çeşitli Tehlikeli Maddeler: AS / NZS 4681-200 - Sınıf 9 tehlikeli malların depolanması ve taşınması.  
Tehlikeli Maddelerin Karışık Sınıfları: AS 3833-2007 - Tehlikeli malların depolanması ve işlenmesi veya karışık sınıfları. 

Özel ebatlarda ve pompalama ekipmanı ve makaralı kapıları gibi diğer özelliklere sahip özel bir kimyasal saklama konteynerine ihtiyacınız varsa, 0262 751 44 70 ve 0545 929 02 2 numaralı telefondan Yuvam Konteyner ile iletişim kurun. Yuvam Konteyner, bir kimyasal atık konteyneri geliştirmek için sizinle birlikte çalışacak, kendi bünyesinde bir mühendislik ve tasarım ekibine sahip bir Türk üreticisidir.

Kimyasal Atık Konteynerlerine Neden İhtiyaç Duyulur?

Tüm resmi yönetmelikler çerçevesinde üretilen bu yapılar, gemiler ya da büyük taşıma araçlarına yüklenmesi esnasına oluşacak ufak darbelere karşı dayanıklıdır. Geçmiş yıllarda ülkemizin göl, dere yatakları ve akarsularında meydana gelen zehirli su tespitleri, Kimyasal Atık Konteyner çözümleri ile önüne geçilmiştir. Günümüzde büyük, orta ve küçük ölçekli fabrika ve kimyasal işlemleri olan üretim tesislerinin kullanmakta olduğu konteynerler sadece üretim sektörü ile de sınırlı değildir. Hastaneler ve özel sağlık kuruluşları da Kimyasal Atık Konteyner çözümünden yararlanmaktadır. Fiyat maliyetinin düşük olması ile kazançlı ve avantajlı bir çözüm olan bu sistem tıbbi atıklarında taşınmasında önem sağlamaktadır. Şöyle ki; hastane ve sağlık kuruluşların laboratuvarlarında yapılan birçok işlem kimyasal maddeler ile işlenmektedir. Burada oluşan atıklar normal çöp konteynerlerine dökülemediği gibi yasal olarak da çevreye atılma izinleri yoktur. Kimyasal Atık Konteynerleri sayesinde depolanan ve izin verilen bölgeye çevreye zarar vermeden taşınan bu atıklar güvenli bir şekilde imha edilebilmektedir.

Salgın hastalık riskini ve bulaşıcı enfeksiyon kapma oranını azaltmada etken olan yapıların başında gelen konteyner çeşidi, ülkemizce de onaylanmıştır. Çevreye zararı olmayan ve kendilerine belirlenen bölgede bekletilen Kimyasal Atık Konteyner depoları belirlenen tarihlerde ve ya satın alan firmanın belirlediği tarihte gerekli kimyevi madde atık bölgelerine taşınır. Sızdırmazlık özellikleri sayesinde deniz suyuna karışmayan yapılar tek ya da çift kapılı olarak üretilebilmektedir. Tıbbı ve kimyevi madde taşıyıcı araçları ile özel numaralı bu konteynerler diğer standart çeşitlerine göre daha sağlam yapılardır.

Genellikle çelik ve galvaniz üretimli olan Kimyasal Atık Konteyner güvenilir olma özelliğine sahip konteyner sektörünün ilk sırasında yer almaktadır. Firmamızca sızdırmaz contalı konteyner üretimine de başlamış olup, ileri konteyner teknoloji içerisine yağmur, kar ve benzeri sıvıları geçirmez iken, içerisinde bulunan varillerinde taşması veya patlaması halinde, taşındığı ortama sızdırmama özelliklerine sahiptirler.

KİMYASAL ATIK KONTEYNERLERİMİZİN ÖZELLİKLERİ


 • Teknik imarı alınmıştır.Yanıcı ve ya yanıcı olmayan atıkların taşınmasına uygundur.Sızıntı toplama taban ve ızgarasına sahiptir.
 • Tehlikeli kimyasal atık varil kaldırma ve doldurma cihazları için.
 • Izgaralı sıcak galvanizli toplama küveti ve emniyet tedbirleri.
 • İstifleyici için çatal cepli dizayn.
 • Kilitlenebilir güvenli kapılar.
 • Tehlikeyi azaltmak ve riskleri ortadan kaldırmak için varil ile birlikte doldurma pompası, doldurma hunisi vb. donanımlar da birlikte imalat çerçevemiz.
 • Çepeçevre kapalı dizayn, galvanizli, profilli çelik sac kontrüksiyonumuz.
 • Yapısından dolayı, doğal doldurma ve boşaltma.
 • Forklift için çatal cebi, altına girme yüksekliklerine göre üretimimiz.
 • Silindirik kilit ve kolları ile kilitlenebilen tek kanat kapı.
 • Kolayca açıp kapatmak için çift etkili amortisör.
 • Katlanabilen kapı ve otomasyon entegrelerimiz.
 • Otomatik yangın tespit sistemi.
 • Argon gazlı otomatik yangın söndürme sistemi.
 • Yangın anında belirlenen yetkiliye SMS mesajı ile tehlikeyi 24 saat haber veren uyarıcı sistem.
 • Akıllı otomatik kapı kilitleme sistemi.
 • Yangını kontrol altına alan ve patlama önleyici periyodik otomatik akıllı havalandırma sistemi.
 • İçeride mahsur kalan personelin tahliyesi için özel panik barlı çıkış kapısı.
 • İstek üzerine istenilen RAL renk tonlarında da dış ve iç boya seçenekleri sunulur.

Sipariş ve Detaylar İçin İletişime Geçiniz:

YUVAM KONTEYNER LTD. ŞTİ.

Telefon: 0850 318 43 53
Eposta: info@yuvamkonteyner.com.tr