Akü, Pil Atık Konteyner

Akü ve pil ürünlerinin depolanması için kullanılan atık konteyner türü geçici depolama alanlarıdır. Pil ve aküler artık daha atık konteyner ile güvenli depolanacak.Sipariş ve Detaylar İçin İletişime Geçiniz:

Telefon: 0850 318 43 53
Eposta: info@yuvamkonteyner.com.tr


Atık pil ve akümülatörler, aslında kontamine atıklardır. Fakat yapılarındaki bileşenlerin birbirinden farklı olaması çevreye zararlı etkilerinin fazla olmasından dolayı ayrı bir başlık altında incelenmesi daha doğrudur. Bildiğiniz üzere zararlı kimyasal barındırmasından dolayı çevreye, özellikle de toprakta yaşayan canlılara büyük zarar vermektedir.

Pil akü atıklarının depolanmasında kullanılan konteynerler, izolasyonlu, mekanik hava sirkülasyonu olan, yanmaz özelliğe sahip, taşkın havuzu bulunan, statik elektriklenmenin engellendiği ve iç sıcaklıkların ayarlanabildiği konteynerlerdir. Elektrik sistemleri ağır çevre koşuların etkilenmeyecek tarzda tasarlanır.

Demonte yada monteli olarak taşınabilirler. Uzun ömürlü ve sağlıklı yapılardır. Konteynerler üzerinde atık kategorisine ve tehlike sınıfına göre etiklemeler yapılmalıdır.

Belirtmiş olduğumuz gibi özellikler çevresel nedenlerden dolayı, bu tip atıkları çevreden izole edilmiş şekilde depolamak gereklidir. Yuvam atık konteyner, sağlam izole edilmiş bir yapıda üretilmiş olan bu yapıyı, mekanik havalandırma sağlandığı, statik elektriklenmenin engellendiği depolama alanlarıdır.

Sipariş ve Detaylar İçin İletişime Geçiniz:

YUVAM KONTEYNER LTD. ŞTİ.

Telefon: 0850 318 43 53
Eposta: info@yuvamkonteyner.com.tr